FC-JS-240AL3-I
Precio neto sin envio
Los precios sólo son válidos para pedidos realizados a través de la tienda web.
Tiempo de entrega 10-15 días
Descripción rápida
Basic jaw set made of aluminum with hard-coated surface. Compatible with 3-jaw chucks made of aluminium with Ø240 mm.
Agregado a su carrito de compra.
Basic Jaw Set
- Made of aluminium with hardcoated surface
Compatibility
- 3-Jaw chuck with flange (FC-240AL3)
- 3-Jaw chuck without flange (FC-240AL3-NF)
Delivery contents
1x Basic jaw set
| Referencia | FC-JS-240AL3-I |
|---|---|
| Material | Aluminium with hard coated surface |
| Maximum Height (H) | 19 mm |
| Distancia entre centros (R) | 50 mm |
| Rosca (G) | M6 |
| Thread Length (GL) | 9 mm |
| Longitud (L) | 100 mm |
| Jaw Width | 24,7 mm |
| InterfaceLength (P1) | 4 mm |
| Ridge Width (D) | 14,5 mm |
| Interface (A) | 10 mm |