FC-JS-70SS3-E
Netto prijs, exclusief verzendkosten
Prijzen zijn alleen geldig voor bestellingen geplaatst via de webshop
Levertijd 10-15 dagen
Beknopt overzicht
3-Jaw clamping set for outside clamping. Made of stainless steel, vacuum hardened and polished. Compatible with stainless steel 3-jaw chucks, Ø70 mm.
Toegevoegd aan winkelwagen.
3-Jaw Clamping Set
- For outside clamping
- Made of stainless steel, vacuum-hardened, ground
Compatibility
- 3-Jaw chuck with flange (FC-70SS3)
- 3-Jaw chuck without flange (FC-70SS3-NF)
More information
- Download: Step file
Delivery contents
1x 3-Jaw clamping set
| Onderdeelnummer | FC-JS-70SS3-E |
|---|---|
| Materiaal | Stainless Steel, vacuum-hardened, ground |
| Klembereik buitenzijde (A1) | 1 - 26 mm |
| Klembereik buitenzijde (A2) | 21 - 46 mm |
| Klembereik buitenzijde (A3) | 46 - 71 mm |
| Staphoogte (S) | 6,5 mm |
| Height from Chuck Body (F) | 17 mm |
| Maximum Height (H) | 28 mm |
| Lengte (L) | 31 mm |
| Jaw Width | 11,7 mm |